УЕФА наказа ПСЖ заради подигравките с Хааланд

След последния съдийски сигнал футболистите на парижани си направиха обща снимка, на която по-голямата част от тях повтарят марковия жест на Хааланд.

УЕФА предупреди ПСЖ за неспортсменско поведение на футболистите на клуба по време на осминафиналния реванш от Шампионска лига срещу Борусия Дортмунд. Парижани победиха германците с 2:0 на "Парк де Пренс" и с общ резултат 3:2 се класираха напред.

Детето-чудо на Дортмунд Ерлинг Хааланд, който вкара 8 гола в 10 мача от Шампионска лига, стана обект на подигравки от страна на играчите на домакините.

Неймар откри резултата през първото полувреме и се израдва с типичния жест на норвежеца - медитация в седнало положение пред публиката. Но двубоят бе пред празни трибуни, така че Неймар "медитира" пред скамейките на двата отбора.

Естествено, реакцията на звездите на домакините не беше случайна. В часовете преди мача Хааланд качи свое селфи с надпис Париж и думите "моят град, не вашият".

След края на мача Неймар публикува снимка на своята медитация и написа "Париж е нашият град, а не твоят".

УЕФА сметна всичко това за неприемливо и отправи предупреждение към ПСЖ. При ново нарушение ще последва солидна глоба.