Успешен дебют и красив гол зарадваха "Сан Сиро", Милан отново е на върха

Успешен дебют и красив гол зарадваха "Сан Сиро", Милан отново е на върха Снимка: Getty Images

Милан победи с 2:0 Болоня на "Сан Сиро" и поведе в класирането в италианския елит.

Шампионите на Серия "А" не допуснаха изненада и с голове на Рафаел Леао и Оливие Жиру взеха трите точки, а по-добрата им голова разлика им позволи да задминат отборите на Лацио, Торино и Рома, които също имат по 7 пункта.

Белгиецът Шарле де Кетелар направи силен дебют за Милан и асистира за първия гол, отбелязан от Леао в 21-вата минута.

След почивката Леао влезе в ролята на асистент, а Жиру вкара страхотен гол с удар от въздуха за 2:0.

Милан може да бъде изместен от първото място утре, ако Наполи спечели своя мач от кръга като гост на Фиорентина.