ВАР е главен виновник за парадоксалната статистика на Вернер в Челси

ВАР е главен виновник за парадоксалната статистика на Вернер в Челси Снимка: Getty Images

Тимо Вернер определено няма особено голям късмет след като се присъедини към Челси и това се потвърждава от една парадоксална статистика на германския нападател.

С екипа на лондончани Вернер има повече отменени, отколкото вкарани голове и тенденцията се затвърди при съботната победа с 3:1 над Саутхемптън.

Германецът успя да открие головата си сметка за сезона и отбеляза изключително важно попадение за 2:1 в 84-тата минута, което се оказа и победно.

Още през първата част обаче ВАР се намеси и отмени негов гол заради нарушение в атака на Сесар Аспиликуета.

Така Вернер вече има 16 отменени попадения, откакто е в Челси - с две повече от 14-те, които действително е реализирал.

"16 отменени гола за една година? Трудно е, но продължавам", коментира нападателят.

"Подкрепата на феновете означава много за мен. Те винаги застават зад мен и отбора. Искат да ме накарат да играя на най-доброто си ниво, както го правех в миналото. Най-доброто, което мога да направя, е да дам най-доброто от себе си, да опитвам във всеки мач, за да ги направя щастливи", допълни той.