Величествен Де Бройне доближи Сити на 3 т. от титлата

Величествен Де Бройне доближи Сити на 3 т. от титлата Снимка: Getty Images

Манчестър Сити направи нова голяма крачка към титлата с поредната си убедителна победа.

Този път играчите на Пеп Гуардиола спечелиха с 5:1 гостуването на Уулвърхемптън с 4 гола на лидера си Кевин де Бройне.

Халфът направи бърз хеттрик още до 24-тата минута и осигури успеха на Сити, който води с 3 т. на втория Ливърпул два кръга преди края на шампионата.

Първите минути бяха резултатни и първо Де Бройне откри резултата, 4 минути по-късно Леандер Дендонкер изравни, а после нови две попадения на белгийската звезда улесниха "гражданите".

В 60-ата минута Де Бройне добави още един гол, а в края се разписа и Рахийм Стърлинг.

Манчестър Сити води в класирането с 89 т. пред Ливърпул с 86.

Тимът на Гуардиола вече има и доста по-добра голова разлика от конкурента си - +72 срещу +65.

Така на практика за Сити ще бъде достатъчно да се поздрави с победа само в един от оставащите си два мача срещу Уест Хем и Астън Вила, за да вземе четвърта титла на Англия за последните 5 г.