Винисиус и Валверде блеснаха на "Бернабеу" в отсъствието на Бензема

Винисиус и Валверде блеснаха на "Бернабеу" в отсъствието на Бензема Снимка: Getty Images

Реал Мадрид постигна поредна победа в Ла Лига и поне временно увеличи преднината си на върха в класирането.

Този път "белите" надделяха с 3:1 над Севиля на "Бернабеу", след като преодоляха нелеки моменти през второто полувреме.

Голмайсторът Карим Бензема се появи преди началото на мача, за да покаже на публиката спечелената "Златна топка", но не взе участие в двубоя заради мускулен проблем.

В негово отсъствие шампионите направиха някои пропуски, но Винисиус Жуниор се отличи с две асистенции, а Феде Валверде вкара красив гол и вече има 7 попадения от началото на сезона.

Още в 5-ата минута Лука Модрич откри на празна врата след асистенция на Винисиус.

До почивката Модрич и Винисиус пропуснаха да успокоят мача с втори гол, а през втората част ситуацията на терена се промени.

В 54-тата минута Ерик Ламела изравни, след като беше изведен зад защитата и Севиля се разигра. Положителния период за гостите обаче не доведе до втори гол във вратата на Тибо Куртоа и в 79-ата минута Реал удари отново.

Андалусийците изгубиха една топка в центъра, а Асенсио изведе Винисиус, който сам срещу вратаря не прояви егоизъм. Бразилецът подаде на Лукас Васкес, който на празна врата нямаше как да сбърка за 2:1.

Две минути по-късно Феде Валверде разстреля Боно с тежък шут отдалеч.

Лошата новина за Карло Анчелоти е, че Валверде получи ритник в края и напусна терена накуцвайки.

Реал събра 31 т. на първото място в класирането и води с 6 на втория Барселона, който в неделя приема Атлетик Билбао в своя мач от кръга.