Вратар герой спря световния шампион, Франция е на дъното в групата си

Вратар герой спря световния шампион, Франция е на дъното в групата си Снимка: Getty Images

Вече трети пореден мач Франция продължава да няма победа в своята група в Лигата на нациите.

След загубата с 1:2 от Дания на старта и равенството 1:1 с Хърватия тази нощ тимът на Дидие Дешан отново взе само точка - след 1:1 като гост на Австрия.

Андреас Вайман откри резултата в 37-ата минута, а "петлите" се разиграха едва след влизането в игра на Килиан Мбапе в 63-тата.

Именно Мбапе вкара изравнителното попадение. 20 минути след като се появи на терена, нападателят на ПСЖ получи прекрасен извеждащ пас от друга резерва - Кристофър Нкунку, след което отблизо разстреля австрийския вратар.

В заключителните минути обаче стражът на домакините - Патрик Пенц, се превърна в герой. Първо, секунди след гола вратарят спаси нов удар на Мбапе. Френската "десетка" отново бе изведен добре, но този път стреля в тялото на вратаря, след което топката рикошира в напречната греда.

Пенц имаше и още една добра намеса в заключителните минути. След центриране на Мбапе от корнер Гендузи засече топката с глава, но Пенц я спря точно на гол линията.

Така след три мача световният шампион Франция има едва две точки и е на последното място в групата си. Водач е Дания с шест, а Австрия и Хърватия са с по четири, след като тази вечер "шахматистите" победиха с минималното 1:0 във визитата си в Копенхаген.