Юнайтед беше разнищен на "Вила Парк" в дебюта на Емери

Юнайтед беше разнищен на "Вила Парк" в дебюта на Емери Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед понесе удар по амбициите си във Висшата лига със загуба с 1:3 в гостуването на Астън Вила.

"Червените дяволи" получиха два ранни гола и оттам нататък не показаха достатъчно в нападение, за да застрашат успеха на домакините.

За Вила това беше идеално начало под ръководството на новия мениджър Унай Емери, поел отбора преди броени дни.

Първите минути на испанския треньор начело на Вила нямаше как да започнат по-добре.

В 6-ата минута Джейкъб Рамзи пусна към Леон Бейли зад защитата и ямаецът простреля Де Хеа с левия крак за 1:0.

В 11-тата минута Люка Дин стреля перфектно от пряк свободен удар и удвои.

Чак след средата на полувремето гостите се съвзеха и Емилиано Мартинес направи две спасявания. Първо Гарначо стреля от малък ъгъл, а после Роналдо затрудни вратаря с глава.

Минута преди почивката Люк Шоу намали на 1:2 с късметлийски гол след рикошет в Рамзи.

Астън Вила обаче започна гръмко и второто полувреме.

В 49-ата минута Оли Уоткинс проби отляво и пусна към точката на дузпата, където Рамзи покачи на 3:1.

До края Юнайтед нямаше никакви идеи в атака и не направи почти нищо, за да се върне в мача. Изнервеният Кристиано Роналдо пък се сдърпа с Тайрън Мингс, но двамата получиха само жълти картони.

В класирането манчестърци са пети с 23 т. и остават на 3 зад четвъртия Тотнъм.

Вила пък се отдалечи от зоната на изпадащите и вече е на 13-тата позиция с 15 т.