Юнайтед е на полуфинал след луд мач срещу девет от Фулъм

Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на турнира ФА къп след трудна победа с 3:1 над Фулъм у дома. Гостите завършиха мача с девет души след два червени картона. Именно след изгонванията паднаха трите попадения за Юнайтед.

В началото на второто полувреме лондончани изпълниха няколко подледователни корнера, които задържаха напрежението пред вратата на домакините. Именно при поредното такова изпълнение Александър Митрович се възползва от добре отклонена към себе си топка и я прати в мрежата за 0:1.

В 70-ата минута домакините стигнаха до прекрасно положение да изравнят резултата, когато Антони се оказа сам срещу един бранител, успя да напредне много добре и подаде към Джейдън Санчо, който стреля, а топката бе изчистена от Вилиан с ръка пред голлинията.

Съдията първоначално не реагира, но впоследствие бе извикан да прегледа ситуацията отново с ВАР. Тогава той промени решението си и посочи точката за изпълнение на дузпа, след което изгони Вилиан. В този момент Александър Митрович пък тръгна да бута съдията в спора си с него и също бе изгонен.

Така Фулъм остана с девет души на терена само в рамките на около минута. Зад топката застана Бруно Фернандеш и изравни от дузпа за 1:1.

Марсел Забитцер вкара второто попадение за домакините няколко минути по-късно и домакините се добраха до пълен обрат, а Бруно Фернандеш сложи точка на спора с второто си попадение в добавеното време.