Юнайтед пусна два гола за половин минута, но стигна до нова победа

Юнайтед пусна два гола за половин минута, но стигна до нова победа Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи Лийдс с 4:2 в зрелищен мач от Висшата лига на "Елънд Роуд".

"Червените дяволи" постигнаха нова победа в първенството и се стабилизираха на четвъртото място в класирането с преднина от 4 т. пред петия Уест Хем.

Срещата се игра под проливен дъжд на наводнен терен, но предложи спектакъл, особено през втората част.

Първото полувреме премина при убедителен превес на манчестърци, които поведоха с 2:0 след изстрел с глава на Хари Магуайър в 34-тата минута и попадение на Бруно Фернандеш в самия край на частта, също с глава.

Лийдс хвърли всичко напред с подновяването на играта и сензационно стигна до изравняване в рамките на броени секунди.

Първо Родриго излъга Де Хеа с опит за центриране отляво, което се превърна в удар във вратата за 1:2. По-малко от половин минута по-късно Даниел Джеймс пусна на далечната греда към Рафиня, който засече отблизо за 2:2.

Спадът в играта на гостите обаче не продължи дълго.

Резервата Фред завърши добра атака с удар в близкия ъгъл за 3:2, а в края се разписа и друга резерва - Антъни Еланга.

Юнайтед е четвърти в класирането с 46 т. пред Уест Хем с 42.

Проблемът на манчестърци е, че намиращите се по-назад Арсенал и Тотнъм все още могат да ги изместят, ако вземат отложените си мачове.

Лондонските тимове имат по три двубоя по-малко и съответно 42 и 39 т.