Юнайтед сложи край на мечтите на Моуриньо за топ 4

Юнайтед сложи край на мечтите на Моуриньо за топ 4 Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 3:1 като гост в днешното дерби от Висшата лига и нанесе голям удар по надеждите на "шпорите" за попадане в топ 4 в крайното класиране.

Пълен обрат с попадения през втората част на Фред, Единсон Кавани и Мейсън Грийнууд донесе успеха на "червените дяволи".

През първата част гол на Кавани беше отменен с намеса на ВАР заради нарушение на Скот Мактоминей срещу Хюн-Мин Сон по-рано при атаката.

7 минути по-късно самият Сон откри за Тотнъм и домакините се оттеглиха на почивката с гол преднина.

Фред обаче изравни в 57-ата минута с добавка, след като Лорис спаси удар на Кавани.

Самият уругваец най-сетне се разписа в 79-ата минута при центриране отдясно на Грийнууд, който след асистенцията записа и гол в 96-ата минута.

Така Юнайтед се бетонира на второто място в класирането със 7 т. пред третия Лестър, но и с 11 зад лидера Манчестър Сити.

Тотнъм е на седмата позиция с 49 т. и изостава с 6 пункта от топ 4, а шансовете за зона "Шампионска лига" вече стават по-скоро илюзорни.