Юнайтед загуби с резервите, направи Сити шампион и натъжи Ливърпул

Юнайтед загуби с резервите, направи Сити шампион и натъжи Ливърпул Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 от Лестър на "Олд Трафорд" в 36-ия кръг на Висшата лига и узакони титлата на градския съперник Манчестър Сити.

"Гражданите" вече са недостижими и на теория на върха в класирането, а в същото време успехът е изключително важен за Лестър в битката на "лисиците" за топ 4.

Трите точки днес означават, че Лестър отново е на третото място в класирането и е много трудно да бъде изместен от четворката, докато шансовете на Ливърпул да са вмести в зона "Шампионска лига" значително намаляват.

Оле Гунар Солскяер беше заложил почти изцяло на резерви в днешната среща заради натоварената програма на тима, която го принуждава да изиграе три мача за пет дни.

Люк Томас откри за Лестър в 10-ата минута, но малко по-късно Мейсън Грийнууд изравни.

През втората част бранителят Чаглар Союнджу се разписа с глава след корнер и донесе победата на тима си.

В класирането Сити е недостижим на върха с 80 т. пред Юнайтед със 70, Лестър с 66 (и мач повече), Челси с 64, Уест Хем с 58 и Ливърпул с 57 (и мач по-малко).