Юноша на Барса отчая каталунците на "Камп Ноу"

Юноша на Барса отчая каталунците на "Камп Ноу" Снимка: Getty Images

Барселона не успя да победи Галатасарай у дома и стигна само до 0:0 в първи двубой от 1/8-финалите на Лига Европа.

Намиращият се в криза турски гранд затрудни фаворита за крайна победа в турнира и запази интригата преди реванша, докато Барса има защо да съжалява за многобройните си пропуски.

Каталунците започнаха да създават положения от самото начало, но в много добра светлина се прояви вратарят на Галатасарай Иняки Пеня, който по ирония на съдбата е собственост на Барселона и е преотстъпен при Чим Бом.

Преди почивката гостите създадоха една отлична ситуация след пробив на Керем Актюркоглу, но ударът му премина малко над вратата.

През втората част Галатасарай се прибра още по-назад и с мъка удържаше атаките на Барса.

В 75-ата минута Френки де Йонг направи по-трудното и уцели гредата от малкото наказателно поле.

После Бафетимби Гомис вкара в другата врата, но беше отсъдена засада.

Домакинският натиск продължи до последно, но защитата на турците геройски удържа.

Реваншът ще се изиграе следващия четвъртък в Истанбул.