Ювентус се утеши с рекордна Купа на Италия

Ювентус се утеши с рекордна Купа на Италия Снимка: Getty Images

Ювентус спечели Купата на Италия след победа с 2:1 над Аталанта и достави радост на привържениците си в края на един много труден сезон.

Воденият от Андреа Пирло тим пребори класния си съперник с много себераздаване и търпение, а головете на Деян Кулушевски и Федерико Киеза бяха достатъчни за успеха.

Кулушевски откри в 31-вата минута от спорна ситуация, при която останаха съмнения за нарушение на Куадрадо в началото на атаката.

Като цяло Аталанта игра по-силно през първата част и заслужено изравни в 41-вата минута със силен шут на Руслан Малиновски.

Второто полувреме беше за Юве и първо Киеза удари гредата, а 20 минути преди края отново той се оказа на чиста позиция и донесе успеха след асистенция на Кулушевски.

В последните минути пък бранителят на Аталанта Рафаел Толой беше изгонен.

В пореден мач Кристиано Роналдо не се прояви с нещо кой знае какво на терена, но взе още един трофей с екипа на Юве.

За "бианконерите" това е рекордна 14-та Купа на Италия.