Ювентус загуби от Аталанта и изпусна третото място

Ювентус загуби от Аталанта и изпусна третото място Снимка: Getty Images

С гол три минути преди края Аталанта удари с 1:0 Ювентус у дома и нанесе пореден тежък удар на шампиона през този сезон в Серия "А".

Бергамаските изпревариха днешния си съперник в класирането и излязоха трети, докато мястото на Юве в топ 4 продължава да е под въпрос.

Въпреки динамичната игра през цялото време, голове нямаше до 87-ата минута, когато резервата Руслан Малиновски стреля отдалеч и след рикошет топката попадна във вратата на Шчезни.

"Бианконерите" бяха без най-голямата си звезда Кристиано Роналдо, който е контузен, и отсъствието му се усети в предни позиции.

Така Аталанта постигна първа шампионатна победа над Юве от 20 години насам и зае третото място с 64 точки.

Ювентус е четвърти с 62 пункта, на 3 пред петия Наполи, но и с мач повече.