Златан изпусна дузпа, Донарума трябваше да спасява Милан

Златан изпусна дузпа, Донарума трябваше да спасява Милан Снимка: Getty Images

Джанлуиджи Донарума се превърна в герой за Милан при визитата на Болоня. "Росонерите" спечелиха с 2:1, но не и без страхотните намеси на своя вратар.

Още през първото полувреме Донарума трябваше да се намесва на няколко пъти и направи две блестящи спасявания. Тимът на Стефано Пиоли пък се нуждаеше от цели две дузпи, за да стигне до успеха.

Милан поведе в 26-ата минута. Златан Ибрахимович пропусна отсъдената в полза на "росонерите" дузпа, но при добавката Анте Ребич прати топката в мрежата.

Десетина минути след почивката гостите получиха нова дузпа. Този път зад кълбото застана не Ибрахимович, а Франк Кесие, който не сбърка от бялата точка и удвои аванса на Милан.

С напредване на времето "росонерите" се прибраха малко по-назад, а Болоня успя да се възползва от това. Девет минути преди края на редовното време домакините намалиха чрез резервата и бивш футболист на Милан Андреа Поли.

Тимът на Синиша Михайлович имаше шансове да стигне и до равенството, но при следващия добър удар към вратата отново Донарума се намеси блестящо.

Милан събра 46 точки след 20 изиграни мача и поне за няколко часа увеличи аванса си пред втория Интер на пет точки. Болоня пък остава 13-и с 20 пункта.