Знаменит гол на Погба върна Юнайтед на върха (видео)

Знаменит гол на Погба върна Юнайтед на върха (видео) Снимка: Getty Images

С паметен гол на Пол Погба Манчестър Юнайтед победи Фулъм с 2:1 като гост и се завърна на върха във Висшата лига.

"Червените дяволи" направиха пълен обрат и благодарение на още един победен гол от френския халф са с 2 т. пред втория Манчестър Сити.

За пръв път от 8 г. насам Манчестър Юнайтед е начело в Премиър лийг след като е изиграл половината от мачовете си през сезона.

Срещата обаче започна зле за Оле Гунар Солскяер - в 5-ата минута Луукман се измъкна на ръба на засадата и порази Де Хеа по диагонала за 1:0.

В 21-ата минута вратарят на Фулъм Ареола направи груба грешка и не успя да хване топката при едно центриране, а дебнещият Единсон Кавани реагира и изравни за 1:1.

За Юнайтед обаче не беше никак лесно да намери отново пътя към вратата на Ареола. В 65-ата минута Погба показа индивидуалната си класа, измъкна се от двама съперници и със страхотен удар отдалеч с левия крак донесе изключително важен успех на своите.

По-рано тази вечер Манчестър Сити се пребори за домакинска победа с 2:0 над Астън Вила с късни голове на Бернардо Силва и Илкай Гюндоган.

Това е шести пореден успех във Висшата лига за играчите на Пеп Гуардиола.

Под проливния дъжд на "Етихад" те направиха редица пропуски, преди Силва да успее да открие резултата с хубав удар от границат ана наказателното поле след грешка на Тайрън Мингс.

Гостите имаха бурни претенции за засада в ситуацията и даже мениджърът на Вила Дийн Смит беше изгонен от скамейката с червен картон.

В 90-ата минута Сити получи дузпа за игра с ръка и Гюндоган фиксира крайния резултат.

В класирането Юнайтед има 40 т., а Сити е с 38, но и с мач по-малко.