Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Изборът на критиците: "Имало едно време в Холивуд" е най-добрият филм за 2019-а

Куентин Тарантино има причина да е доволен. Неговият "Имало едно време в Холивуд" беше обявен за най-добър филм по време на кино наградите "Изборът на критиците". Ето ги и всички победители: Снимка: Getty
Куентин Тарантино има причина да е доволен. Неговият "Имало едно време в Холивуд" беше обявен за най-добър филм по време на кино наградите "Изборът на критиците". Ето ги и всички победители:
Най-добър филм: "Имало едно време в Холивуд"

Другите номинирани:
"1917"
"Пълно ускорение" (Ford v Ferrari)
"Ирландецът"
"Джоджо Заека" (Jojo Rabbit)
"Жокера"
"Малки жени" (Little Women)
"Брачна история" (Marriage Story)
"Паразит"
"Необработени скъпоценни камъни" (Uncut Gems)
Най-добър режисьор: Сам Мендес ("1917") и Понг Джун Хо ("Паразит")

Другите номинирани:
Ноа Баумбах ("Брачна история")
Грета Геруиг ("Малки жени")
Джош и Бени Сафди (Uncut Gems)
Мартин Скорсезе ("Ирландецът")
Куентин Тарантино ("Имало едно време в Холивуд") Снимка: Getty
Най-добър режисьор: Сам Мендес ("1917") и Понг Джун Хо ("Паразит")

Другите номинирани:
Ноа Баумбах ("Брачна история")
Грета Геруиг ("Малки жени")
Джош и Бени Сафди (Uncut Gems)
Мартин Скорсезе ("Ирландецът")
Куентин Тарантино ("Имало едно време в Холивуд")
Най-добър актьор: Хоакин Финикс ("Жокера")

Другите номинирани:
Антонио Бандерас ("Болка и величие" / Pain and Glory)
Робърт Де Ниро ("Ирландецът")
Леонардо ДиКаприо ("Имало едно време в Холивуд")
Адам Драйвър ("Брачна история")
Еди Мърфи ("Долемайт е моето име")
Адам Сандлър (Uncut Gems)
Най-добра актриса: Рене Зелеуегър ("Джуди")

Другите номинирани:
Аквафина (The Farewell)
Синтия Ериво (Harriet)
Скарлет Йохансон ("Брачна история")
Лупита Нионг’о ("Ние" / Us)
Сърша Ронан ("Малки жени")
Шарлиз Терон ("Бомба със закъснител" / Bombshell) Снимка: LD Entertainment
Най-добра актриса: Рене Зелеуегър ("Джуди")

Другите номинирани:
Аквафина (The Farewell)
Синтия Ериво (Harriet)
Скарлет Йохансон ("Брачна история")
Лупита Нионг’о ("Ние" / Us)
Сърша Ронан ("Малки жени")
Шарлиз Терон ("Бомба със закъснител" / Bombshell)
Най-добър актьор в поддържаща роля: Брад Пит ("Имало едно време в Холивуд")

Другите номинирани:
Уилям Дефо ("Фарът" / The Lighthouse)
Том Ханкс ("Хубав ден в квартала" / A Beautiful Day in the Neighborhood)
Антъни Хопкинс ("Двамата папи" / The Two Popes)
Ал Пачино ("Ирландецът")
Джо Пеши ("Ирландецът")
Най-добра актриса в поддържаща роля: Лора Дърн ("Брачна история")

Другите номинирани:
Скарлет Йохансон ("Джоджо Заека")
Дженифър Лопеs ("Да свалиш Уолстрийт" / The Hustlers)
Флорънс Пю ("Малки жени")
Марго Роби ("Бомба със закъснител")
Жао Шужен (The Farewell) Снимка: Getty
Най-добра актриса в поддържаща роля: Лора Дърн ("Брачна история")

Другите номинирани:
Скарлет Йохансон ("Джоджо Заека")
Дженифър Лопеs ("Да свалиш Уолстрийт" / The Hustlers)
Флорънс Пю ("Малки жени")
Марго Роби ("Бомба със закъснител")
Жао Шужен (The Farewell)
Най-добър млад актьор/актриса: Роман Грифин Дейвис ("Джоджо Заека") Снимка: Fox Searchlight Pictures
Най-добър млад актьор/актриса: Роман Грифин Дейвис ("Джоджо Заека")
Най-добър актьорски състав: "Ирландецът"
Най-добър оригинален сценарий: Куентин Тарантино ("Имало едно време в Холивуд") Снимка: Getty
Най-добър оригинален сценарий: Куентин Тарантино ("Имало едно време в Холивуд")
Най-добър адаптиран сценарий: Грета Геруиг ("Малки жени") Снимка: Getty
Най-добър адаптиран сценарий: Грета Геруиг ("Малки жени")
Най-добър чуждестранен филм: "Паразит" Снимка: IMDB
Най-добър чуждестранен филм: "Паразит"
Най-добър сериал: "Наследници" / Succession (HBO)

Другите номинирани: 
"Короната" / The Crown (Netflix)
David Makes Man (OWN)
"Игра на тронове" (HBO)
Добрата битка / The Good Fight (CBS)
Pose (FX)
"Това сме ние" / This is Us (NBC)
"Пазителите" / Watchmen (HBO) Снимка: HBO
Най-добър сериал: "Наследници" / Succession (HBO)

Другите номинирани:
"Короната" / The Crown (Netflix)
David Makes Man (OWN)
"Игра на тронове" (HBO)
Добрата битка / The Good Fight (CBS)
Pose (FX)
"Това сме ние" / This is Us (NBC)
"Пазителите" / Watchmen (HBO)
Най-добър актьор в драматичен сериал: Джеръми Стронг ("Наследници", HBO) Снимка: Getty
Най-добър актьор в драматичен сериал: Джеръми Стронг ("Наследници", HBO)
Най-добра актриса в драматичен сериал: Реджина Кинг ("Пазителите", HBO) Снимка: HBO
Най-добра актриса в драматичен сериал: Реджина Кинг ("Пазителите", HBO)
Най-добър актьор в поддържаща роля в драматичен сериал: Били Кръдъп ("The Morning Show", Apple)
Снимка: Getty
Най-добър актьор в поддържаща роля в драматичен сериал: Били Кръдъп ("The Morning Show", Apple)
Най-добра актриса в поддържаща роля в драматичен сериал: Джийн Смарт ("Пазителите", HBO) Снимка: © 2019 HBO, Inc. All rights reserved
Най-добра актриса в поддържаща роля в драматичен сериал: Джийн Смарт ("Пазителите", HBO)
Най-добър комедиен сериал: Fleabag (Amazon)

Другите номинирани:
"Бари" / Barry (HBO)
"Удивителната мисис Мейзел" (Amazon)
Mom (CBS)
One Day at a Time (Netflix)
Pen15 (Hulu)
Schitt’s Creek (Pop) Снимка: BBC
Най-добър комедиен сериал: Fleabag (Amazon)

Другите номинирани:
"Бари" / Barry (HBO)
"Удивителната мисис Мейзел" (Amazon)
Mom (CBS)
One Day at a Time (Netflix)
Pen15 (Hulu)
Schitt’s Creek (Pop)
Най-добър актьор в комедиен сериал: Бил Хейдър ("Бари") Снимка: HBO
Най-добър актьор в комедиен сериал: Бил Хейдър ("Бари")
Най-добра актриса в комедиен сериал: Фийби Уолър-Бридж (Fleabag)
Най-добър лимитиран сериал: When They See Us (Netflix) Снимка: Netflix
Най-добър лимитиран сериал: When They See Us (Netflix)
Най-добър телевизионен филм: El Camino: A Breaking Bad Movie
Останалите награди:

Най-добър актьор в поддържаща роля в комедиен сериал: Андрю Скот (Fleabag)
Най-добра актриса в поддържаща роля в комедиен сериал: Алекс Борстайн ("Удивителната мисис Мейзел")
Най-добър актьор в лимитиран сериал или телевизионен филм: Джарел Джером (When They See Us)
Най-добра актриса в лимитиран сериал или телевизионен филм: Мишел Уилямс (Fosse/Verdon)
Актьор в поддържаща роля в лимитиран сериал или ТВ филм: Стелан Скарсгард ("Чернобил")
Актриса в поддържаща роля в лимитиран сериал или ТВ филм: Тони Колет (Unbelievable)
Най-добър оператор: Роджър Дийкинс ("1917")
Най-добър дизайн на продукция: Барбара Линг и Нанси Хей за "Имало едно време в Холивуд"
Най-добър монтаж: Лий Смит ("1917")
Най-добър дизай на костюми: Рут Картър за "Долемайт е моето име"
Най-добри грим и прически: "Бомба със закъснител"
Най-добри визуални ефекти: "Отмъстителите: Краят"
Най-добър анимационен филм: "Играта на играчките 4: Приключението" / Toy Story 4
Най-добър екшън филм: "Отмъстителите: Краят"
Най-добра комедия: "Долемайт е моето име"
Най-добър научнофантастичен или хорър филм: "Ние" / Us
Най-добра песен: "Glasgow" от "Wild Rose"
Най-добра музика: "Жокера"
Снимка: YouTube
Останалите награди:

Най-добър актьор в поддържаща роля в комедиен сериал: Андрю Скот (Fleabag)

Най-добра актриса в поддържаща роля в комедиен сериал: Алекс Борстайн ("Удивителната мисис Мейзел")

Най-добър актьор в лимитиран сериал или телевизионен филм: Джарел Джером (When They See Us)

Най-добра актриса в лимитиран сериал или телевизионен филм: Мишел Уилямс (Fosse/Verdon)

Актьор в поддържаща роля в лимитиран сериал или ТВ филм: Стелан Скарсгард ("Чернобил")

Актриса в поддържаща роля в лимитиран сериал или ТВ филм: Тони Колет (Unbelievable)

Най-добър оператор: Роджър Дийкинс ("1917")

Най-добър дизайн на продукция: Барбара Линг и Нанси Хей за "Имало едно време в Холивуд"

Най-добър монтаж: Лий Смит ("1917")

Най-добър дизай на костюми: Рут Картър за "Долемайт е моето име"

Най-добри грим и прически: "Бомба със закъснител"

Най-добри визуални ефекти: "Отмъстителите: Краят"

Най-добър анимационен филм: "Играта на играчките 4: Приключението" / Toy Story 4

Най-добър екшън филм: "Отмъстителите: Краят"

Най-добра комедия: "Долемайт е моето име"

Най-добър научнофантастичен или хорър филм: "Ние" / Us

Най-добра песен: "Glasgow" от "Wild Rose"

Най-добра музика: "Жокера"

"Имало едно време в Холивуд" стана още по-сериозен фаворит за "Оскар", след като спечели голямото отличие за най-добър филм на 25-ото издание на наградите за кино "Изборът на критиците".

Творбата на Куентин Тарантино, посветена на миналото на Холивуд, получи и "Златен глобус" в категорията за най-добра комедия/мюзикъл и вече е в списъка с най-отличените филми за годината.

Интересно е, че в категорията за най-добър режисьор бяха избрани двама фаворити. Единият от тях е Сам Мендес, който преди седмица получи награда "Златен глобус" в същата категория за военния си епос "1917". Другият най-добър режисьор според критиците в САЩ е Понг Джун Хо, който стои зад южнокорейския "Паразит".

В сферат ана сериалите големите победители са "Наследници" (Succession) и Fleabag.

Кои са всички победители и кои актьори и актриси получиха отличия - ще разберете от галерията ни.

Най-четените