Пени (името е измислено) живее в мърлява студентска къща. Килимът на пода е преживял едно наводнение, по пода в кухнята липсват отделни плочки, а газовият винтил на печката не работи отдавна.
Понякога вътре е толкова студено, че можеш да видиш как от устата ти излиза пара.
Къщата е далеч от университета, така че на Пени й се налага да плаща разноски и за транспорт.
Това е всичко, което младото момиче може да си позволи за момента. Ако разчиташе единствено на средствата, останали й от студентския заем, тя нямаше да може да покрие сметките си за месеца. Но вместо да си намери конвенционална почасова работа, Пени, както и все по-нарастващ брой студентки във Великобритания, си намира "татенце" с пари.
При повечето нормални работни места студентите попадат в омагьосан кръг - трябва им работа, за да натрупат опит, но не ги взимат на работа, защото нямат опит. Затова много от тях търсят други начини за препитание.
Решението в случая е "татенце" или както казват на английски "sugar daddy" - "сладко татенце". Явлението, разбира се, не е нищо ново и е добре познато и в България. В Западна Европа го има още през 20-те години на миналия век. Пени и жените като нея влизат в доброволни връзки с богати по-възрастни мъже и прекарват време с тях в замяна на подаръци, понякога и за пари в кеш.
Целта им са мъже, които са наистина добре финансово, а не просто обезпечени с работа и жилище.
Повечето момичета си намират "татенца" през сайтове за запознанства, направени именно с тази цел. Други се опитват да го направят през стандартните социални мрежи - Twitter и Instagram например, където търсят съобщения на мъже, които си търсят именно такива приятелки.
Студентките се оглеждат за ключови думи и реплики като "Търся си сладка и откровена мацка" или "Търся си някоя, която да разглезя до безобразие".
По последни данни този "бизнес" е във възход. Въпреки че няма обективни данни, популярните тематични сайтове за запознанства твърдят, че в тях са регистрирани над 2 милиона млади жени от Великобритания. А в САЩ може и да не са чували за Наталия Кобилкина, но си организират цели пресконференции с обучения как да си намериш "татенце".
Дали търсачките на богати по-възрастни мъже са сексуални труженички? Въпросът е сложен.
Някои момичета правят секс с покровителя си като част от уговорката им. Други просто предоставят услуги като изслушване или придружаване на определени събития за престиж.
Пени е чувала дори за "татенца", които помагат с обучението на момичета като плащат доста високите университетски такси. Последният мъж, с когото тя се е срещала, платил за първото им виждане в дрога - дал й кокаин на стойност 80 паунда (около 178 лева).
Подаръците могат да са различни. Често срещани са студентките, които водят мъжете по възможно най-скъпите ресторанти или тези, които получават джобни пари за седмица напред.
Само че има момичета, които казват, че това е далеч от реалността. По техни думи има дори мъже, които започват да те преследват, ако ясно покажеш, че не си съгласна на секс.
Лично Пени предпочита да отиде някъде на вечеря, вместо в хотелска стая, наета почасово. Второто й звучи като проституция.
Тя обмисля дали да не наруши принципите си заради мъжа, с който си пише онлайн в момента. Виждала го е на живо само веднъж през живота си, но й е изпратил доста снимки и изглежда чистоплътен. По тази причина му има доверие.
Затова при следващото им виждане тя ще остане да преспи у тях и въпреки че от една страна няма търпение, от друга е леко изнервена.
Срещите понякога я отвеждат до градове и гари, които не е виждала никога преди в живота си. Като се има предвид, че реално не познава отсрещната страна, това я поставя в уязвима позиция.
Обикновено пие преди срещите, за да се отпусне. Помага й да се успокои.
По принцип реалността я застига, когато е на път за поредната среща и се замисли в каква ситуация се намира. Накрая, когато вижда мъжа, просто се примирява. Засега в Европа няма проучвания какви са рисковете от връзките с "татенца". Едно изследване за сексуалните работнички показва обаче, че почти половината са жертва на трафик и търговия с хора.
Пределно ясно е, че тези, които избират да разменят секс срещу подаръци, попадат в застрашена категория. Въпреки това няма законови ограничения за такива срещи. Обратното би означавало студентки и млади момичета с "татенца" да бъдат третирани еднакво с проститутките.
Пени се фокусира върху парите, които потенциално може да спечели и които могат да достигнат почти до 3000 паунда на месец. Сметките се случват, докато мозъкът й упорито отказва да се замисли за щетите върху психиката й.
Докато се среща с по-възрастни заможни мъже, студентският й заем може и да не намалява значително, но поне не расте още повече с убийствените си лихви.
Въпреки че трудовият пазар за току-що дипломирали се нараства, Пени не е оптимист за бъдещето. Да си търси "татенца" най-вероятно ще продължи и след дипломирането. Съмнява се, че ще намери добра работа за наистина добри пари.
Решението? Ще продължи да прави това, което прави и в момента.
Предлагането на плът, така или иначе надвишава предлагането на пари. И така ще продължава и да бъде. Инвестицията в млада плът си заслужва средносрочно, кризите при татенцата отминават и те се завръщат в родното гнездо. Така че, Пени дълго време ще продължава да предлага млада плът.
Това се е чиста проституция, без значение какво е оправданието. Всичко се продава за пари...а след 10 години може да се сети, че са я изнасилили.
В първият момент като прочетох заглавието не обърнах внимание на кавичките на думата "татенце" и помислих,че става дума за истински бащи. А то какво било... Впрочем,защо някой журналист не разследва как така децата на богатите родители почти винаги успяват да завършат я "Оксфорд",я "Харвард"?!
Тегава работа, знам го от първо лице понеже с нашенска заплата, трябва да издържам студентка в Лондон. Разхода е сериозен, а ако родата няма възможност да насмогва, пред младите дами няма много голям избор. Въпросът е какво ти плащат и за какво. Не случайно и Студентски град в София е малък Лас Вегас.
Каква сензация - пошли жени си търсят спонсор. Това е от както свят светува.
Кенни, в UK има доста по-долни места от СУ. Всяка държава си има еквивалента на ботевградския/благоевградсия и т.н. Като казваме "студентка в GB" - е хубаво да имаме едно на ум - а именно, че и там има сган и "университети" и университети. Като завършил в щатите мога да кажа, че имах част колеги, дето дори не говореха английски. Разни китайчета, дето не им разбираш "здравей" като ти кажат, разни саудитчета и други, дето бяха там не защото са разни научни светила, а защото на година разходите им стъпваха на $30 000. Не всички завършиха, де, но повечето - да. Същото е и в UK.
Горките британски курви. В смисъл, че чак сега загряха като албански реотан, че могат да си отдадат шутката и гъза под наем, че да завършат едно висше, и оттам да продължат да ги отдават, в борбата за повечето кинти, за някое хубаво местенце в Ситито, може би някъде из бившите колонии, или пък в някоя от британските телевизии. И след това ако се окаже, че не стават, да ревнат за #MeToo. То като им обогатихме генофонда с нашенските и сите курвета от бившия СИВ, им обогатихме и манталитета. Очакваше се.