Бой между фенове и атрактивно равенство в дербито на Пловдив

Бой между фенове и атрактивно равенство в дербито на Пловдив Снимка: Startphoto.bg

Ботев и Локомотив отново не успяха да се победят в голямото дерби на Пловдив и завършиха 2:2 във втория кръг на efbet Лига.

Пред пълния стадион "Христо Ботев" двата тима изнесоха много интересен мач с редица положения и пред двете врати, а изравнителният гол за Локо падна във втората минута на добавеното време.

Не се разминаха и проблеми с феновете, които се сбиха по улиците на Пловдив още преди началото на срещата и един полицай беше ранен.

По време на мача бултрасите хвърляха предмети по вратаря на противника Мартин Луков, а през второто полувреме и се сбиха помежду си в сектора зад вратата.

Първото положение се откри пред Никола Илиев в 12-тата минута, но тогава Луков спаси с крак.

Пет минути по-късно Илиев беше точен за 1:0 с класно изпълнение след няколко финта и елегантно копната топка.

Локомотив се активизира през втората част и в началото ѝ направи два пропуска.

В 56-ата минута Мичи Нтело изравни, след като беше изведен зад защитата и прокара топката под вратаря Бернат.

В 72-рата минута Ботев отново излезе напред, а автор на гола стана резервата Ехидже Укаки, който беше оставен непокрит в наказателното поле.

В 92-рата минута стражът дебютант Бернат закопа Ботев, като изпусна топката при един удар от дистанция.

Жулиен Лами беше на точното място, за да направи добавка за крайното 2:2.

Така и двата тима имат по 4 т. след изиграването на първите си два мача от новия шампионат.