Лудогорец се класира за осминафиналите за Купата

Лудогорец се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България след безпроблемна победа с 4:0 като гост на Балкан (Ботевград). В спор за място на четвъртфиналите разградчани ще се изправят срещу Локо Пд на "Лаута".

След равностойно начало в 15-ата минута "орлите" откриха резултата. Бърнард Текпетей получи дълъг пас зад защитата и навлезе в наказателното поле, където се освободи технично от бранител и хладнокръвно реализира.

В 56-ата минута Тодор Неделев удвои аванса на гостите. Халфът овладя технично топката в наказателното поле и елегантно я насочи в ъгъла на вратата на Балкан за 2:0.

Малко по-малко от 20 минути преди края на мача резервата Руан Секо вкара и трето попадение за Лудогорец. Бразилецът получи успореден пас в наказателното поле и с шпагат прати топката в мрежата.

В 81-ата минута Рик Джонатан реализира четвърто попадение. След дълго разбъркване в наказателното поле топката стигна до бразилеца, който с удар по земя разстреля вратаря Васил Вълчев.