Най-после победа за ЦСКА на Ел Маестро

ЦСКА записа първа победа във втория период на Нестор Ел Маестро начело на отбора - 2:0 като гост на Ботев Вр. Дюкенс Назон и Габриел Хайнц отбелязаха попаденията за "червените".

Успехът бе едва втори за 31-кратните първенци през новата кампания, но предишният - 1:0 срещу новака Крумовград на "Армията" - беше при стария наставник Саша Илич.

Гостите от София поведоха рано в мача. Жираир Шагоян се възползва от грешка в отбраната на врачати, което му позволи да напредне по дясното крило и да намери на голова позиция Дюкенс Назон, който нямаше как да сбърка. Ситуацията беше прегледана за евентуална засада на голмайстора, но такава нямаше.

В средата на полувремето Тобиас Хайнц бе близо до втори гол. С отлична намеса се прояви вратарят на домакините Федерико Бариос, който успя майсторски да спаси с една ръка изстрела на капитана на столичани.

Той все пак увенча добрата си игра с попадение. То падна в 83-тата минута. Голяма грешка при разиграване в отбраната на Ботев позволи на Дюкенс Назон да напредне и да шутира опасно, но Федерико Бариос отново реагира отлично. Топката попадна у Тобиас Хайнц, който не сгреши и намери мрежата за крайното 0:2 на стадиона във Враца.