"Синя" България ликува с купата след победа в дербито!

"Синя" България ликува с купата след победа в дербито! Снимка: Lap.bg

Левски грабна Купата на България и се завърна към печеленето на трофеи след безценна победа с 1:0 над ЦСКА в голямото дерби на финала.

Пред препълнените трибуни на стадион "Васил Левски" "сините" заслужиха победата с гол на Илиян Стефанов през втората част, докато ЦСКА тотално разочарова и завърши мача без нито един точен удар.

И двете агитки заформиха истински празник и представиха красиви хореографии, докато на терена играчите предложиха очакваната напрегната битка, решена от малки детайли.

Снимка: Lap.bg

Първата част не предложи някакви чисти положения, макар че и двата тима имаха обещаващи атаки. Още тогава пролича, че нападенията на "сините" са малко по-смислени, но им липсваше точност пред пеналта.

Запалени димки забавиха играта през втората част, но когато мачът се поднови, Левски откри резултата.

В 57-ата минута Томас Лам се забави да отиграе една топка и това доведе до атака за Левски, при която Илиян Стефанов стреля, помогна му рикошет в бранител и "синята" част от стадиона изригна - 1:0!

ЦСКА не успя да реагира по никакъв начин след гола, а контраатаките на Левски ставаха все по-опасни.

Драган Михайлович пропусна страхотно положение да реши всичко в 85-ата минута, когато Бусато спаси.

До края "армейците" не намериха сили за никакъв реален натиск, с който да застрашат Пламен Андреев.

За Левски това е първи трофей още от 2009 г. насам, а тимът затвърди възхода си под ръководството на Станимир Стоилов.

Отборът прекъсна най-дългата си серия без спечелен трофей в своята 108-годишна история.

Купата на България е първа за клуба от 2007 г. насам и общо №26 в историята на Левски.