Смел Ботев зарадва феновете си с престижна победа в Лига Европа

Смел Ботев зарадва феновете си с престижна победа в Лига Европа Снимка: Startphoto.bg

Ботев Пловдив стартира участието си в Лига Европа с престижна победа с 2:1 срещу Марибор.

На "Колежа" носителят на Купата на България игра вдъхновено срещу най-успешния словенски тим и заслужи да вземе предимство преди реванша.

В герой се превърна звездното ново попълнение Антъни Уджа, който се отчете с гол и асистенция.

Получили страхотна подкрепа от над 14 000 свои фенове, футболистите на Ботев започнаха по мечтан начин и откриха в 9-ата минута чрез Уджа.

Нигериецът се разписа с глава след центриране отдясно на Ивелин Попов.

Само 10 минути по-късно обаче последва отговорът на гостите и Ширвас изравни с изстрел от дистанция. Вратарят на Ботев Игонен не успя да се намеси добре, макар че топката беше в обсега му.

Последва отменен гол на Марибор заради засада, а в началото на втората част словенците удариха и греда.

В 74-тата минута обаче Ботев удари отново.

Акере направи скоростен пробив отдясно и след подаването му Уджа отклони, а топката стигна до Никола Илиев на далечната греда, който веднага я прати във вратата.

Последва натиск на Марибор, но "канарчетата" удържаха и се поздравиха с победата.

Реваншът в Словения е точно след седмица, а победителят от сблъсъка ще играе срещу гръцкия гранд Панатинайкос в следващия кръг.