ЦСКА, Левски и Лудогорец - трите "хикса" в контроли

Българският шампион Лудогорец завърши за втори път наравно в зимните контроли при новия си треньор Анте Шимунджа. След 1:1 с Висла (Краков, Полша) в първата среща, днес те направиха 3:3 с австрийския Волфсбергер.

Австрийците водеха до 10 минути преди края с 3:1, но в рамките на три минути накрая Лудогорец стигна до равенство 3:3. Ману, Марин и Чибота бяха точти за разградчани.

ЦСКА завърши 1:1 с полския Стал Миелец в първата си контрола по време на лагера в Анталия. Калоян Кръстев изведе "червените" напред в средата на първата част, но съперникът изравни малко след началото на второто полувреме. Двата отбора се срещнаха в контрола и миналата зима, като тогава резултатът бе 0:0.

Левски оформи трите "хикса" за българските грандове в контролите. Защитникът Келиан ван дер Каап записа дебют, а "сините" направиха 1:1 срещу чешкия Бохемианс (Прага) във втората си контрола по време на зимния подготвителен лагер в Белек, Турция. Билал Бари се разписа за тима на Мъри Стоилов.