ЦСКА загуби от австрийци в контрола

ЦСКА загуби с 1:3 от ЛАСК Линц (Австрия) в третата си контрола от лагера в Турция. Двубоят се игра на първи терен на TSS Pitch в курорта Белек. Новото попълнение Тобиас Хайнц отново не се появи в игра, като най-вероятната причина е вирусна инфекция. Саша Илич остави извън състава Димитър Евтимов.

ЛАСК Линц стигна до гол още във 2-ата минута чрез Любичич, но той бе отменен поради засада.

В 39-ата минута австрийците откриха резултата чрез Роберт Жул, който с диагонален удар преодоля Густаво Бусато. ЛАСК стигна и до втори гол в последната минута на първата част. Моузес Усор се разписа на празна врата.

След подновяването на играта футболистите на Саша Илич продължиха с колебливото си представяне. В 55-ата минута Бусато се справи отлично, след като футболист на ЛАСК стреля от фаул от границата на наказателното поле.

В 60-ата минута Томас Гойгингер от дузпа покачи на 3:0. Нарушението бе отсъдено за групо влизане на Християн Петров.

В 74-ата минута Мено Кох бе избутан в наказателното поле и съдията отсъди наказателен удар за ЦСКА. Станислав Шопов бе категоричен при изпълнението си и оформи крайното 1:3.

Тагове: цска, ласк линц