В 99-ата минута Лудогорец се спаси от загуба в Разград

В 99-ата минута Лудогорец се спаси от загуба в Разград Снимка: Startphoto.bg

Изравнителен гол в 99-ата минута спаси Лудогорец от изненадваща загуба у дома срещу Ботев Пловдив в efbet Лига.

Мачът завърши 2:2 и мина през интересни обрати, а Ботев остана на секунди от това да поднесе сензация.

Още в 6-ата минута реферът посочи бялата точка в полза на Лудогорец, но след разглеждане с ВАР решението беше отменено.

Домакините обаче получиха пресилена дузпа в 41-вата минута за нарушение на Ето'о срещу Кайо Видал.

Оливие Вердон беше точен от 11-те метра и изведе Лудогорец напред.

Преди края на полувремето и Ботев поиска дузпа за игра с ръка на Педро Нареси, но претенциите не бяха уважени и ситуацията изобщо не беше разгледана с ВАР.

Все пак гостите заиграха много по-добре през втората част и в 57-ата минута Ивелин Попов изравни с добре насочен удар с външен фалц.

"Канарчетата" продължиха да играят силно и да организират обещаващи атаки, което им донесе и пълния обрат в 82-рата минута.

Тъкмо влезлият в игра Красиан Колев проби отлично отляво и с фалцов удар с десния крак намери далечния ъгъл - 2:1 за Ботев.

До последно изглеждаше, че гостите ще удържат преднината си, но в заключителните секунди Якуб Пьотровски се измъкна на близката греда при ъглов удар и с глава донесе точката на своите.

В класирането Лудогорец остава на четвърто място с 10 т. зад лидера Черно море, но и с два мача по-малко.