Нов потресаващ автогол на Европейското първенство (видео)

Пореден куриозен автогол видяха зрителите на Европейското първенство.

Той падна в мача между Испания и Хърватия в Копенхаген и виновник за него беше вратарят на испанците Унай Симон.

В 20-ата минута той не успя да спре една топка, върната отдалеч към него от страна на Педри.

Кълбото се отклони от крака на Симон, който подходи небрежно, и продължи към вратата, а играчите и на двата отбора бяха шокирани от станалото. Няколко хърватски футболисти бяха с гръб към топката и със закъснение разбраха, че са повели в резултата.

Дотогава играта вървеше с преимущество на Испания, но тотално от нищото "Ла фурия" се оказа догонваща в мача.

В 38-ата минута обаче Пабло Сарабия изравни и полувремето завърши при резултат 1:1.

В началото автоголът се водеше на името на Унай Симон, но в крайна сметка беше записан на Педри, чието връщане на топката почти от центъра беше в очертанията на вратата.

Голът е най-абсурдният, виждан досега на това първенство, като надминава дори този, който друг вратар - Мартин Дубравка от Словакия, си вкара в последния кръг от груповата фаза.

Тогава пък Испания беше отборът, който поведе в резултата вследствие на куриоза.

Иначе Евро 2020 постави рекорд по автоголове още в груповата фаза, а сега те вече са общо 9 - колкото във всички предишни европейски първенства, взети заедно.