Фурор за Турция, защитник и вратар станаха герои!

Фурор за Турция, защитник и вратар станаха герои! Снимка: Getty Images

Турция е приятната изненада на Европейското първенство и се превърна в последния четвъртфиналист в турнира.

Отборът на Винченцо Монтела победи Австрия с 2:1 и продължава в следващата фаза, където ще срещне Нидерландия.

И двете попадения за победителите отбеляза защитникът Мерих Демирал след корнери, при които австрийската отбрана не действа добре.

Австрия успя да намали пасива си, но не и да направи нещо повече в последния половин час.

Турция откри още в първата минута след първия си корнер в мача.

Стигна се до карамбол и Мерих Демирал отблизо порази мрежата за 1:0.

Австрия бързо можеше да изравни чрез Кристоф Баумгартнер, но турците удържаха първоначалния щурм на съперника.

В началото на второто полувреме Австрия доминираше сериозно, но пропускаше.

В 59-ата минута австрийската защита отново се провали при ъглов удар и допусна втори гол.

Демирал окончателно се превърна в герой за своите, като този път се разписа с глава.

Само няколко минути по-късно обаче Австрия се върна в мача, като също се възползва от ъглов удар. Пош отклони с глава и Грегорич от близка дистанция намали на 1:2.

До края силите на австрийците стигнаха само за доста стихиен финален натиск. В последните секунди на добавеното време обаче дойде златното им положение.

Тогава отново Баумгартнер стреля, но ударът му с глава отблизо беше отразен по невероятен начин с една ръка от Гюнок. Така Турция окончателно заслужи успеха си.

Четвъртфиналният сблъсък Нидерландия - Турция предстои в събота, когато е и мачът от същата фаза между Англия и Швейцария.