Младата звезда на Реал поведе Турция към победата с магическо изпълнение

Младата звезда на Реал поведе Турция към победата с магическо изпълнение Снимка: Getty Images

Младата звезда на Реал Мадрид Арда Гюлер донесе победата на Турция над Грузия с 3:1 в първия мач за южната ни съседка на Евро 2024 и един от най-интересните от началото на първенството.

Гюлер вкара изключителен гол в 65-ата минута, който се оказа и победен за турците. 19-годишният талант завъртя топката по изключителен начин с левия крак и с изстрел от границата на наказателното поле спечели трите точки за Турция.

През първата част двата отбора си размениха по едно попадение. В 25-ата Мюлдюр вкара не по-малко красиво попадение, след като намери топката по страхотен начин от воле.

Малко по-късно грузинците изравниха Микаутадзе.

В 70-ата минута Грузия бе на крачка от изравняването, но напречната греда спаси Гюнок.

Във втората минута от добавеното време Микаутадзе и Кочорашвили си попречиха и не успяха да се възползват от грешка в отбраната на Турция. Голмайсторът отигра топката, но от границата на малкото наказателно я прати в аут.

Секунди по-късно страничната греда спаси Турция, а при добавката бранител изчисти топката от гол линията.

Крайното 3:1 оформи резервата Керем Актюроглу при контра след изпълнение на корнер, за който се бе включил и вратарят на грузинците Мамардашвили.

Около час преди началото на мача на "Сигнал Идуна Парк" фенове на двата тима стигнаха до бой покрай загражденията между два от секторите.

За капак на всичко, покривът на стадиона протече, а дъждът пък не спря по време на цялата среща.

В другия мач от групата малко по-късно се срещат Португалия и Чехия.