Словения и Дания не успяха да се победят

Отборите на Словения и Дания не излъчиха победител в откриващия сблъсък за двата отбора от група "C" на Евро 2024 в Щутгарт, завършвайки 1:1.

Кристиан Ериксен откри за "червения динамит" в 17-ата минута с един много специален гол, донесъл мечтано завръщане на халфа на еврофинали. Само три години по-рано и в първия мач от Евро 2020 за Дания той бе на косъм от смъртта, след като получи сърдечен арест в срещата с Финландия.

През втората част обаче словенците заиграха по-добре и успяха да изравнят чрез Ерик Янжа в 77-ата минута.

В 74-тата минута Шпорар отблизо засече с крак центриране от пряк свободен удар, но прати топката в аут. Две минути по-късно Шешко отправи топовен далечен шут, който срещна страничната греда на Шмайхел. Усилията на словенците бяха възнаградени от последвалия корнер.

След него топката попадна в левия защитник Ерик Янжа, който шутира силно от дистанция, топката рикошира в Йонас Винд и стана невъзможна за спасяване - 1:1.

Последваха ситуации и пред двете врати, като удар с глава на Яник Вестергор бе спасен от Ян Облак, а в ответната атака Шпорар стреля в мрежата на Дания, но от външната ѝ страна.

В крайна сметка нов гол не падна и съперниците започнаха с точка шампионата на Стария континент.

В следващия кръг Англия играе срещу Дания, а Словения среща Сърбия.