Преднината на Ливърпул във Висшата лига стана чудовищна

И този път Ливърпул не трепна и продължи победната серия в лигата Снимка: Getty Images
И този път Ливърпул не трепна и продължи победната серия в лигата

Ливърпул поведе с цели 19 т. на върха във Висшата лига след успех с 2:0 над Уест Хем в отложения мач от 18-ия кръг.

"Мърсисайдци" продължават да мачкат всичко по пътя си в първенството по пътя към първата им титла от 30 г. насам, а тази вечер на "Лондон Стейдиъм" попаденията отбелязаха Мохамед Салах от дузпа в 35-ата минута и Алекс Окслейд-Чембърлейн в началото на втората част.

Машината на Юрген Клоп вече има актив от 23 победи, 1 равенство и нито една загуба в лигата този сезон, продължи и победната си серия. Вече 41 мача отборът не е губил във Висшата лига.

До дузпата за гостите се стигна заради нарушение на Диоп срещу Дивок Ориги, а отсъждането беше потвърдено и с ВАР. Мохамед Салах не пропусна от бялата точка и Ливърпул поведе.

С подновяването на играта и Уест Хем пропусна добра възможност, а после Салах асистира на Окслейд-Чембърлейн, който покачи на 2:0.

По същото време Манчестър Сити успя да се класира за финала на Купата на лигата, въпреки загубата с 0:1 в реванша срещу Манчестър Юнайтед.