Поредно равенство на Арсенал при Артета

Арсенал продължава да играе неубедително и при Артета регистрира предимно равенства Снимка: Getty Images

Неволите на Арсенал продължават.

Отборът записа четвърто поредно равенство във Висшата лига, като завърши 0:0 при гостуването на Бърнли.

Играчите на Микел Артета даже се отърваха и измъкнаха точката, а по-сериозните положения бяха за домакините.

Бърнли беше на сантиметри от попадението в 78-ата минута, когато Джей Родригес засече от воле, но уцели горната греда и топката тупна на голлинията.

За гостите пропуските направи Пиер-Емерик Обамеянг, а играта за пореден път беше разочароваща.

След нулевото равенство, двата тима остават с еднакви точки - по 31, като Арсенал остава на десетото място в класирането.

"Топчиите" имаха 11 поредни победи срещу Бърнли, но днес беше сложен край на тази серия.