Арсенал победи Юнайтед в кошмарен за "дяволите" мач с две контузени звезди

Арсенал победи с 2:1 Манчестър Юнайтед в контрола, играна тази нощ на супермодерния SoFi Stadium в Ингълууд, Калифорния.

"Артилеристите" измъкнаха успеха след обрат и нанесоха второ поражение на "червените дяволи" това лято. За Ерик тен Хаг пък освен загубата, имаше и още лоши новини, свързани с Расмус Хойлунд и Лени Йоро, които напуснаха мача още през първото полувреме с контузии.

В следващите часове трябва да има повече информация за състоянието им.

Срещата започна добре за Юнайтед, който поведе още в 10-ата минута. Расмус Хойлунд получи пас в предни позиции от Маркъс Рашфорд, успя да се справи с прекия си пазач и отбеляза през краката на вратаря за 0:1.

Арсенал бързо се окопити и в 26-ата минута изравни. Итън Нуанери прати успоредно подаване към Габриел Жезус, който засече топката във вратата за 1:1, макар в ситуацията да останаха сериозни съмнения за засада.

През второто полувреме положенията не бяха много, но Арсенал бе по-настоятелен и стигна до втори гол в 81-вата минута чрез Габриел Мартинели. Бразилецът пое топката по лявото крило, финтира прекия си пазач и успя да промуши кълбото през краката на Джони Еванс, за да го прати в мрежата за 2:1.

Двата тима се бяха разбрали да изпълняват дузпи след края на мача, независимо от неговото развитие. При тях Манчестър Юнайтед спечели с 4:3.