Барса на Шави допусна първи гол, но стигна до победата в края

Мемфис Депай отбеляза осмия си гол в Ла Лига от началото на сезона Снимка: Getty Images
Мемфис Депай отбеляза осмия си гол в Ла Лига от началото на сезона

Барселона допусна първото си попадение в третия мач на Шави начело, но успя да стигне до победа с 3:1 във визитата си на Виляреал. Успехът бе изкован с два гола след 85-ата минута.

По този начин каталунците продължават без загуба при новия треньор, като вече имат две победи и равенство.

Това е и първият случай през този сезон, в който Барса записва две поредни победи за първенство, след като победи Еспаньол в дербито преди седмица.

Френки де Йонг даде аванс на каталунците в началото на втората част, но Самуел Чуквуезе изравни в 76-ата. "Жълтата подводница" дори натисна в търсене на втори гол, но се пропука в самия край.

Две минути преди края на редовното време защитата на Виляреал не успя да се справи с една силно изритана топка на пред от Тер Стеген, Депай я овладя, справи се с Раул Албиол и вратаря Рули, след което от малък ъгъл я промуши през краката на играч на домакините, за да я прати в мрежата.

В добавеното време Филипе Коутиньо бе фаулиран в наказателното поле и сам изпълни дузпата, оформяйки крайния резултат 3:1.

Въпреки победата Барса продължава да бъде на седмата позиция с актив от 23 точки, на една зад шестия Бетис и на три зад четвъртия Атлетико Мадрид, който е и с мач по-малко. Виляреал е 12-и с 16 пункта.