Барса потрепери в Ел Класико, но накрая изригна

Барселона победи Реал Мадрид с 2:1 в Ел Класико от 26-ия кръг на Ла Лига. По този начин каталунците дръпнаха с 12 точки на върха в класирането пред вечния си съперник и спечелването на титлата вече изглежда само формалност.

Победата не дойде никак лесно за домакините. Те първи допуснаха гол във вратата си, а в края ВАР отмени попадение на Реал за 1:2 заради доста тънка засада.

Барса обаче не се отказа да търси успеха и в крайна сметка успя да го постигне.

Късметът се усмихна на Реал още в 9-ата минута, когато тимът поведе с 1:0, след като Араухо си отбеляза автогол. Тогава Винисиус Жуниор центрира, но уругваецът неволно отклони топката в собствената си врата.

Каталунците бързо се окопитиха от шока и активната им игра даде резултат във финалните секунди на полувремето. Тогава Сержи Роберто насочи топката в мрежата на Куртоа след разбъркване и два неуспешни опита на Рафиня да застраши вратата на Реал.

За последния четвърт час шампионите рискуваха с вкарването на Асенсио за сметка на Валверде, като така футболистите с офанзивни функции станаха четирима. Бензема веднага получи шанс в 80-ата минута, но вратарят спаси.

Минута по-късно "Камп Ноу" изтръпна, след като Асенсио насочи топката в мрежата. Оказа се обаче, че нападателят на Реал е бил в засада и голът не беше зачетен.

Франк Кесие дари трите точки на домакините в последните секунди.

В края на продължението се стигна до сдърпване между играчи на двата отбора, но страстите бързо бяха охладени.