Барса вилня на "Метрополитано", Феликс отново наказа Атлетико

Барса вилня на "Метрополитано", Феликс отново наказа Атлетико Снимка: Getty Images

Барселона постигна впечатляваща победа с 3:0 в гостуването на Атлетико Мадрид.

Дербито на кръга в Ла Лига премина под диктовката на гостуващия тим, докато "дюшекчиите" разочароваха след геройското отстраняване на Интер в Шампионската лига през седмицата.

Роберт Левандовски беше героят за Барса с гол и две асистенции. Жоао Феликс пък не пропусна отново да накаже тима, на който все още е собственост, и това се случи в 38-ата минута.

Тогава брилянтна комбинация между Гюндоган и Левандовски изведе поляка на левия фланг, а той пусна към Феликс, който с едно докосване засече във вратата.

До почивката мачът се изнерви, а треньорът на гостите Шави само за минута си изкара жълт, а после и червен картон за протести срещу съдията.

Алваро Мората пък пропусна много изгодна ситуация за домакините.

Макар че остана без Шави на скамейката, Барса продължи да играе добре и вкара втори гол секунди след началото на второто полувреме. Тогава Левандовски се разписа с много майсторски удар от почти невъзможна позиция.

Диего Симеоне беше вкарал Антоан Гризман и Мемфис Депай на почивката и играта на Атлетико все пак се раздвижи.

Тер Щеген обаче блесна с двойно спасяване на вратата на каталунците.

Барселона продължи да бъде далеч по-опасният тим на игрището и в 65-ата минута Левандовски центрира, а Фермин Лопес с глава покачи на 3:0.

В 93-тата минута се стигна и до червен картон за Атлетико, след като Науел Молина препъна откъсващия се Витор Роке и беше изгонен.

С победата каталунците изпревариха Жирона и се изкачиха на второто място в класирането с 64 т.

Те обаче все още изостават от лидера Реал, който е със 72.

Атлетико пък вече е на петата позиция с 55 т., на точка зад Атлетик Билбао.