Барселона с класика срещу десет човека

Барселона победи Елче с 3:0 в двубой от 6-ия кръг на испанската Ла Лига. Цяло второ полувреме гостите играха с десет човека след червен картона за тях преди почивката.

Още в 14-ата минута Елче се оказа с човек по-малко, след като Гонсало Верду беше изгонен за задържане на излизащия сам срещу вратаря Роберт Левандовски.

20 минути по-късно полякът вкара на празна врата за 1:0 след асистенция на Балде.

В 41-вата Мемфис удвои с красиво изпълнение, при което изстреля топката под гредата.

Само три минути бяха нужни на домакините след паузата, за да увеличат преднината си до 3:0. Отново се разписа Левандовски след активна роля на Мемфис в атаката.

Така Барса излезе временно на първо място в класирането с 16 точки от шест мача. Реал Мадрид има 15, а в неделя вечерта гостува на Атлетико в градско дерби на столицата.