Евертън не се даде на Ливърпул във вълнуващо мърсисайдско дерби

Евертън не се даде на Ливърпул във вълнуващо мърсисайдско дерби Снимка: Getty Images

Евертън и Ливърпул завършиха 0:0 в градското дерби от шестия кръг на Висшата лига.

Двата тима си спретнаха здрава битка на "Гудисън Парк" с редица шансове и пред двете врати, но вратарите се представиха страхотно, а на 4 пъти гредите спряха съперниците и така до голове не се стигна.

Това е пореден разочароващ резултат за тима на Юрген Клоп от началото на сезона, докато Франк Лампард най-вероятно ще бъде доволен от точката, макар че неговият тим остава без победа в 6 мача.

Ливърпул имаше териториално предимство от началото, но атаките на Евертън изглеждаха опасни и в 32-рата минута Том Дейвис даже удари гредата на вратата на Алисон.

После и Ливърпул беше на сантиметри от гола, но на два пъти гредите спасиха Пикфорд, като в първия случай той отклони шут на Дарвин Нунес, а после и Луис Диас нямаше късмет.

"Червените" стартираха мощно второто полувреме, но Пикфорд направи страхотно спасяване срещу появилия се от скамейката Роберто Фирмино.

След отсъдения корнер стражът се отчете с нови две намеси, а после Евертън контраатакува и също изпусна чисто положение.

В 69-ата минута Конър Коуди вкара във вратата на Алисон след центриране по земя на Мопе - но ВАР показа, че голмайсторът е бил в засада и попадението беше отменено.

След 80-ата минута двамата вратари се отчетоха с още по едно спасяване, за да запазят нулевото равенство.

В добавеното време и Мохамед Салах беше спрян от гредата след още една намеса на героичния Джордан Пикфорд.

В класирането Ливърпул е на петата позиция с 9 т. и изостава с 6 от първенеца Арсенал, който е с мач по-малко.

Евертън пък записа четвърто равенство и е 14-ти с 4 т.