Хааланд продължава наказателната си акция във Висшата лига

Хааланд продължава наказателната си акция във Висшата лига Снимка: Getty Images

Ерлинг Хааланд наниза втори пореден хеттрик във Висшата лига, а Манчестър Сити разби с 6:0 у дома новака Нотингам Форест.

Норвежкият нападател натрупа 9 гола в първите си 5 мача в английския елит и води убедително при голмайсторите в шампионата.

Така Хааланд счупи нови рекорди и стана най-резултатният футболист за дебютните си 5 мача в Премиър лийг, както и играчът, който най-бързо е записал два хеттрика.

Той отбеляза своите голове още до 38-ата минута, като и трите бяха от наказателното поле след отлични атаки на "гражданите", оставили тарана на чиста позиция пред вратата.

След почивката се разписа и Жоао Кансело, а Хулиан Алварес отбеляза дебютните си две попадения за новия си тим.

По същото време Арсенал победи Астън Вила с 2:1 у дома и вече има пет успеха от пет срещи от началото на сезона.

Габриел Жезус откри преди почивката, а през второто полувреме Дъглас Луис изравни с гол директно от корнер, но само три минути по-късно Габриел Мартинели донесе трите точки на своите.

В класирането "артилеристите" остават начело с 15 точки като единствен отбор с пълен актив след 5 кръга.