И автогол не спря Барса, Лева се завърна подобаващо

И автогол не спря Барса, Лева се завърна подобаващо Снимка: Getty Images

Барселона продължи победния си ход в Ла Лига и надделя с 2:1 в гостуването на Бетис в отложен мач от 17-ия кръг.

Така каталунците отново си осигуриха добра преднина от 8 т. пред втория в класирането Реал Мадрид, макар и с мач повече от вечния съперник.

Роберт Левандовски се завърна подобаващо, след като изтърпя три мача наказание заради червен картон, и отбеляза втория гол за тима си, който се оказа и победен.

Преди това Рафиня откри в 65-ата минута след бързо изпълнение на пряк свободен удар и пас на Балде.

Лева удвои в 80-ата минута, когато при центриране от корнер Араухо отклони топката с глава и полякът беше точен за 2:0.

Жул Кунде си отбеляза нелеп автогол 5 минути по-късно, с който върна Бетис в мача, но до края гостите удържаха преднината си.