Интер оглави Серия "А" след страхотен обрат във Флоренция

Шампионът Интер оглави Серия "А" след победа с 3:1 над Фиорентина като гост в мач от междинния пети кръг, дошла след обрат. "Нерадзурите" губеха на почивката, но през второто полувреме не оставиха шанс на "виолетовите".

Така те събраха актив от 13 точки и изпревариха с една Наполи, който в четвъртък ще се опита да си върне лидерството с мач срещу Сампдория.

Фиорентина допусна втората си загуба от началото на сезона и остава на шеста позиция с девет точки.

"Виолетовите" изиграха много силно първо полувреме и поведоха в резултата в 23-тата минута. Нико Гонсалес проби през левия фланг и пусна успореден на вратата пас към Рикардо Сотил, който вкара първия си гол с фланелката на Виола - 1:0.

Интер излезе преобразен за втората част и изцяло доминираше. Резултатът бе изравнен в 52-рата минута, когато Един Джеко, Николо Барела и Матео Дармиан комбинираха преди десният бек да вкара от близка дистанция. Останаха съмнения за засада, но ВАР потвърди, че попадението е редовно.

Само три минути по-късно резултатът бе обърнат. Хакан Чалханоглу центрира от ъглов удар и над всички бе Един Джеко, който с глава отклони за 2:1.

В 78-ата минута Гонсалес от "виолетовите" направи голяма глупост, като си изкара два бързи жълти картона заради спор със съдията.

Това помогна на Интер да стигне до трети гол в 87-ата минута. Негов автор бе Иван Перишич след нова триходова комбинация, която тръгна от Матиас Весино и асистенция на Роберто Галярдини.