Ливърпул излезе втори с класика на "Анфийлд"

Ливърпул излезе втори с класика на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул излезе на второ място във Висшата лига след класическа победа с 3:0 над Брентфорд на "Анфийлд".

"Мърсисайдци" имаха някои проблеми през първата част и показаха колебания в защита, но поведоха в края на частта и впоследствие изиграха доста по-уверено второ полувреме.

Помогнаха им и лековати грешки от страна на гостите.

Фабиньо откри в 44-тата минута след ъглов удар, при който получи възможност да вкара отблизо с глава на задната греда.

След почивката Алекс Окслейд-Чембърлейн се възползва от центриране на Анди Робъртсън и удвои, а резервата Такуми Минамино покачи на 3:0 след груба грешка на Брентфорд при изнасянето на топката.

В таблицата тимът на Юрген Клоп вече е с две точки пред Челси, но и на цели 11 зад лидера Манчестър Сити.

Все пак Ливърпул има и мач по-малко от директните си конкуренти.