Ливърпул отново мина през обрат, за да зарадва "Анфийлд" след почивката

Ливърпул отново мина през обрат, за да зарадва "Анфийлд" след почивката Снимка: Getty Images

Ливърпул сътвори поредния си обрат през този сезон, за да продължи победния си ход във Висшата лига.

Мърсисайдци отнесоха Лутън Таун с 4:1 на "Анфийлд" след разочароващо първо и мощно второ полувреме.

Осакатеният от контузии състав на Юрген Клоп изоставаше на почивката, а гостите мечтаеха за първа победа в историята си на този стадион.

Въпреки ранния домакински натиск, Лутън откри в 12-тата минута след разиграване от странично хвърляне. Стигна се до удар към вратата и спасяване на Келъхър, но Огбене направи добавка с глава за 1:0.

Ливърпул набързо обърна мача през втората част.

Капитанът Върджил ван Дайк изравни с глава след ъглов удар в 56-ата минута, а само две по-късно Коди Гакпо засече прострелно центриране на Мак Алистър за 2:1.

В 71-вата минута Луис Диас вкара трети гол във вратата на гостите и успокои лидерите в класирането, а в 90-ата Харви Елиът добави и четвърти.

Така Ливърпул поне временно поведе с 4 т. пред втория в таблицата Манчестър Сити и с 5 пред третия Арсенал.

Директните конкуренти обаче са с мач по-малко.