Меси докосна още един трофей

Отборът на Интер Маями се класира на финала в турнира за Купата на САЩ след победа с дузпи над Синсинати.

След 120 минути игрово време мачът завърши 3:3, а при изпълненията от бялата точка клубът на Дейвид Бекъм наложи волята си. За първи път Меси не успя да се запише сред голмайсторите.

Иначе Синсинати поведе с 2:0 с попаденията на Лусиано Акоста и Брендън Васкес. На сцената в този труден момент се появи Меси, който асистира и за двете попадения, с които Интер Маями изравни и прати срещата в две продължения по 15 минути. И двата гола реализира Леонардо Кампана.

В първото добавено време голмайсторът Кампана последва примера на Меси и самият той асистира на Хосеф Мартинес, който осъществи пълния обрат. Играчите на Синсинати обаче не бяха казали последната си дума и 29-годишният японец Юя Кубо възстанови равенството и прати срещата в нова фаза.

При дузпите Меси и компания показаха по-здрави нерви и на финала в турнира Интер ще се изправи срещу Хюстън Динамо.