Меси вкара най-бързия гол в кариерата си

Лионел Меси вкара най-бързия гол в своята кариера при победата на Аржентина над Австралия с 2:0 в приятелска среща, играна в Пекин.

Суперзвездата зарадва азиатските си фенове след само 79 секунди, което беше най-бързият му гол в кариерата.

Това бе неговото 807-о попадение в професионалния футбол.

До този момент този рекорд принадлежеши на гола му с екипа на Барселона срещу Челси през 2018-а, паднал след две минути и шест секунди, докато с националната фланелка, най-бързото му попадение бе на Мондиал 2014, когато се разписа срещу Нигерия след 2 минути и 46 секунди игра.

А днес попадението му бе истински шедьовър в стил Меси. Той получи топката от на границата на наказателното поле, увлече трима австралийски бранители и с чудесно насочен удар успя да вкара.

Херман Пецела вкара в 68-ата минута за крайното 2:0.