Неймар блести за Бразилия при разгром над Уругвай. Лаутаро отново герой за Аржентина (видео) Снимка: Getty Images

След като записа първото си равенство от началото на световните квалификации - 0:0 във визитата си на Колумбия, Бразилия се върна към победите с разгром над Уругвай с 4:1.

"Селесао" тотално разпиля Суарес, Кавани и компания на "Арена де Амазония" и можеше да стигне до двуцифрено изражение попадения, ако не бяха редицата добри намеси на вратаря Муслера.

Неймар откри резултата още в десетата минута, след като се справи с вратаря и от малък ъгъл завърши между краката на защитник.

След като преди само седмица Рафиня направи дебюта си за националния отбор, в който се отчете с две асистенции - при победата с 3:1 над Венецуела, крилото на Лийдс отбеляза и първите си голове за "селесао".

В 18-ата Рафиня покачи на 2:0, а малко след почивката направи резултата класически след страхотно извеждащо подаване на Неймар.

С хубав удар от пряк свободен удар Луис Суарес отбеляза почетното попадение за гостите, но седем минути преди края на редовното време Габриел Барбоса с глава оформи крайното 4:1 след нова асистенция на Неймар.

Междувременно единствено попадение на Лаутаро Мартинес донесе победата на Аржентина с 1:0 над Перу у дома.

Единственото попадение в срещата падна малко преди почивката. В 43-тата минута Лаутаро се възползва по перфектен мач от включване в атаката на десния бек Науел Молина и центрирането му и с глава прониза перуанския вратар.

Нападателят на Интер се разписва във втори пореден мач за "албиселесте", след като преди това наказа и Уругвай при победата с 3:0 преди няколко дни.

През втората част тимът на Лионел Скалони намали темпото и Перу имаше шансове за изравняване. Най-добрият от Виктор Йотун, който пропусна дузпа в 64-тата минута, пращайки топката в горната греда.

След изиграването на последните мачове Бразилия продължава да води в класирането в квалификациите за Мондиал 2022 с 31 точки, на шест пред втория Аржентина. Следват Еквадор със 17 и Колумбия и Уругвай с по 16.

"Селесао" и Аржентина обаче са и с мач по-малко от останалите - 11 срещу 12.