Нов кошмар за Челси, надеждите за Европа бавно умират

Нов кошмар за Челси, надеждите за Европа бавно умират Снимка: Getty Images

Челси направи поредна грешна стъпка в битката си за европейски футбол през следващия сезон, след като загуби домакинството си на Астън Вила с 0:2.

Оли Уоткинс и Джон Макгин в началото на двете полувремена вкараха головете за бирмингамци, след което Челси се свлече с едно място надолу и вече е 11-и.

Тимът на Греъм Потър остава с актив от 38 точки, на цели 11 от четвъртия Тотнъм и на девет от петия Нюкасъл, който обаче има цели два мача по-малко от двата си лондонски съперника.

Междувременно Вила продължава добрата си серия. Тимът на Унай Емери е без загуба в последните пет кръга от Висшата лига, в които записа четири победи.