Рангник обясни смяната на Роналдо: Трябваше да играем с петима защитници

Рангник обясни смяната на Роналдо: Трябваше да играем с петима защитници Снимка: Getty Images

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ралф Рангник обясни, че е сменил Кристиано Роналдо, тъй като тимът е трябвало да заиграе с петима защитници в идеята да пази преднината си при победата с 3:1 над Брентфорд в сряда вечер.

Португалската суперзвезда се завърна от контузия и прекара 70 минути на терена. Роналдо не успя да се разпише, но бе с основна роля за първия гол. Все пак, не бе доволен от смяната си, хвърли якето си и вместо да заеме мястото си на резервната скамейка, седна на стълбите до мястото на мениджъра, с когото впоследствие размениха няколко думи.

"Реакцията на Роналдо е нормална, всеки нападател иска да вкарва голове - каза Рангник. - Роналдо игра след контузия, но не трябва да забравя, че скоро ни предстои нов мач. След случилото се срещу Астън Вила, този път трябваше да удържим преднината си и да заиграем с петима защитници."

На мястото на Кристиано на терена се появи Хари Магуайър, който търпи доста критики напоследък, с когото Юнайтед заигра с трима централни бранители.

В предишния кръг "червените дяволи" изгубиха аванс от два гола и взеха само точка срещу Вила.

"Независимо, че в края ни вкараха гол, важно беше да сме сигурни, че няма отново да изпуснем победата", добави специалистът.

С победата Юнайтед се върна на победния път, след като взе само точка от последните си два мача във Висшата лига. Тимът на Рангник се намира на седмата позиция с 35 точки, колкото има шестият Арсенал, но той е с мач по-малко. Четвъртият Уест Хем е с 37, но с мач повече от "червените дяволи".