Рекорд на Холанд не стигна на Сити благодарение на миг брилянтност от Трент

Рекорд на Холанд не стигна на Сити благодарение на миг брилянтност от Трент Снимка: Getty Images

Голямото дерби на Висшата лига между Манчестър Сити и Ливърпул завърши без победител - 1:1.

Ерлинг Холанд изведе шампионите напред преди почивката, а Трент Александър-Арнолд изравни за гостите на "Етихад" 10 минути преди края на редовното време.

Мачът беше оспорван и в него не липсваха интересни моменти и пред двете врати.

Домакините изглеждаха малко по-острият отбор преди почивката, макар че и Ливърпул организира обещаващи нападения на контраатака.

Първият гол падна, когато Алисон опита да подхване именно една такава бърза атака с остър пас към Салах. Вратарят обаче се подхлъзна и подаде лошо, а топката стигна до Нейтън Аке.

Аке направи страхотен дрибъл между няколко футболисти на противника и подаде идеален извеждащ пас към Ерлинг Холанд. Последваха няколко магически докосвания на головата машина и нисък удар, който премина през ръцете на Алисон за 1:0.

Така Холанд стана най-бързо натрупалият 50 попадения в историята на Премиър лийг - само за 48 мача.

На досегашния рекордьор Анди Коул му трябваха 65 двубоя.

Дълго време опитите на Ливърпул да изравни нямаха успех.

Сити пък на няколко пъти пропусна да реши мача с втори гол. В 70-ата минута топката беше във вратата на Ливърпул, но беше отсъдено нарушение на Ману Аканджи срещу Алисон.

Точно когато Холанд беше близо до това да разпечатата бразилеца за втори път в 79-ата минута, нещата се обърнаха.

Вратарят направи спасяване, а секунди по-късно събитията се пренесоха на другата врата, където Трент получи от Салах и с много добре насочен удар в далечния ъгъл изравни.

Последните минути бяха за Сити, но финалният натиск не донесе победен гол.

В 98-ата минута Холанд беше на крачка от това да донесе победата, но точно пред вратата не успя да намери добре топката с глава.

В класирането Сити и Ливърпул остават на първите две места съответно с 29 и 28 т., докато третият Арсенал е с 27 и с мач по-малко.