С 10 човека Ливърпул записа първа победа за сезона

Ливърпул пръв допусна във вратата си и игра повече от половин час с човек по-малко, но победи Борнемут с 3:1 у дома в двубой от втория кръг на Висшата лига.

"Червените" показаха някои колебания в защита, а Алексис Мак Алистър бе изгонен в едва втория си официален мач за тима след трансфера от Брайтън, но най-важни бяха трите точки.

Двубоят започна ужасяващо за домакините, които още във 2-рата минута видяха как топката влиза във вратата им. Попадението на Антони обаче правилно бе отменено заради засада. Минута по-късно "черешките" ликуваха. Александър-Арнолд получи от Ван Дайк пред собственото си наказателно поле, но позволи на Билинг да му открадна топката. Тя стигна до Соланке. Робъртсън опита да изчисти, но кълбото се озова в Семеньо, който стреля през краката на Ван Дайк за 0:1.

В 28-тата минут Жота проби отдясно и подаде по земя към Диас, който си вдигна топката с първото си докосване, а с второто я прати във вратата от въздуха след акробатично изпълнение.

В 34-тата минута Ливърпул получи дузпа за нарушение срещу Собослай. Първоначално ударът на Мохамед Салах бе отбит, но египтянинът се разписа от добавка.

В 58-ата минута новото попълнение на Ливърпул Алексис Мак Алистър получи директен червен картон, след като с бутоните напред закачи крака на Кристи.

Ливърпул обаче отговори с най-доброто в тази ситуация, отбелязвайки трети гол. Удар на Собослай от границата на наказателното поле се отклони леко в бранител, след което Нето не се намеси много добре, от което се възползва Жота, който довкара отблизо за крайното 3:1.